Koltuk Yıkama

Koltuk yıkama

Koltuk Yıkama

Koltuklar günlük hayatımızda çok fazla kullanılan mobilyalar arasına girmektedir. Bu nedenle koltuk, kanepe ve çekyat gibi mobilya eşyalarında kir ve leke oluşumu gözlemlenebilir. Özellikle de bu kirlenmeler evcil hayvan sahibi olan insanların eşyalarında daha fazla görülür. Bu tarz durumlarda hem bulunduğunuz ortamın hijyenini sağlamak hem de leke ve kirlerden tamamen kurtulmak için profesyonel koltuk yıkama servis hizmetlerine başvurmanız gerekir. Bu sayede mobilyalarınızın en iyi şekilde, derinlemesine temizlenmesini sağlayabilirsiniz.

Koltuk temizliği düzenli olarak yapılmazsa, çeşitli hasatlıklar ortaya çıkabilir. Koltuk mobilyanızın üstüne yapışan gözle göremediğimiz mikroorganizmalar, hijyen sorunlarına sebep olur. Bu nedenle koltuk yıkama işlemlerinizi düzenli olarak, profesyonel servis hizmetlerine yaptırmalısınız.

Firmamızın profesyonel koltuk yıkama hizmetleri ile birlikte koltuklarınıza zarar vermeden, özel maddeler ve organik ilaçlar ile koltuklarınızın kökten temizlenmesini sağlıyoruz. Alanında uzman servis çalışanlarımız ile beraber son teknolojik cihazlar ile koltuk mobilyalarınızı hijyenli hale getiriyoruz. Eğer siz de koltuklarınızı en iyi şekilde temizlenmesini sağlamak istiyorsanız firmamız ile iletişime geçebilir ve yardım alabilirsiniz.

Koltuk Nasıl Yıkanır?

Koltuk Nasıl Yıkanır_

Günümüzde en fazla kullanılan mobilyalardan biri olan koltuklar, diğer mobilya eşyalarına göre daha fazla toz ve kire maruz kalırlar. Koltuk üzerinde oluşan lekeler koltuğunuzun kötü görünmesine neden olur. Özellikle de yemek ve içecek lekeleri, koltuğunuzun iç ve dış kirliliğine sebep olur. Birçok kişi bu ve bu tarz kir ve lekeleri kendi imkanları doğrultusunda temizlemeye çalışır. Ancak koltuk temizliğinde kullanılan kimyasal maddeler hem koltuğunuzun zarar görmesine hem de sağlığınız açısından zararlı olabilir. Ayrıca her ne kadar koltuğu temizlemeye çalışsanız dahi kendi imkanlarınız ile sadece dış temizliğini yapabilirsiniz.

Bu nedenle alanında uzmanlaşmış koltuk yıkama servisimiz ile iletişime geçebilir, koltuğunuzun en kaliteli bir şekilde temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Firmamız koltuk yıkama işlemlerinde çeşitli makinalar kullanmaktadır. Bu makinalar koltuğunuzu profesyonel bir şekilde temizler, durular ve kullanılabilir hale getirir. Koltuk yıkama işlemine geçilmeden önce ilk olarak koltuğunuzun kumaş türü analiz edilir. Daha sonrasında ise koltuğunuza uygun olan malzemeler hazırlanır ve koltuk yıkama işlemlerine geçiş sağlanır.

  • Koltukların minder kısımları çıkarılarak çeşitli araçlar ile temizlenir.
  • Minderler büyük bir titizlik ile ıslatılır.
  • Koltuğun kenar kısımları ve kumaş kaplı olan alanları ıslatılır.
  • Koltuğun çıkarılmayan bölümleri farklı bir püskürtme aracı ile ıslatılır. (Islatma işlemleri özel araçlar ile büyük titizlik ile gerçekleştirilir.)

Islatma işlemlerinin hemen arından ise koltuk kısa bir süre boyunca beklemeye alınır. Burada bekletilmesinin nedeni suyun her yere yayılmasıdır. Bekleme işleminin ardından kumaşınıza uygun olan temizlik malzemeleri hazırlanır.

Hazırlanan temizlik malzemeleri, çeşitli yöntemler ile (ovalama, püskürtme vb.) koltuk yüzeyine zarar vermeden temizlenir. Vakumlama yöntemi ile koltuk diplerinde yer alan kirler çekilir. Bu şekilde koltuğunuzun içerisinde yer alan ve gözle göremediğimiz kirlerden kurtulmuş olursunuz.

Durulama işlemlerinin hemen ardından koltuğunuzda her alan su tekrardan vakumlanır. Bu işlem vakumlama sırasında çıkan suyun berrak bir hale dönüşmesine kadar devam eder. Kurulama işlemi sırasında aynı şekilde vakumlama yöntemi kullanılır. Bu işlem hem koltuğunuzun kuruma süresini minimum seviyeye indirir hem de temizleme işlevi görür. Birkaç saat içerisinde koltuklarınız tamamen hijyenli bir ortamda kurumuş olur. Koltuklarınızın kuruma işlemlerinin ardından tertemiz bir koltuk sizlere teslim edilir. Koltuklarınız tüm bu işlemlerin ardından daha canlı bir renge bürünmüş bir şekilde karşınıza çıkar.

Koltuk Temizliği Neden Önemlidir?

Koltuk Temizliği Neden Önemlidir_

Yaşamımızın neredeyse her alanında kullanılan koltukların kirlenmesi sadece görüntü kirliliğine sebep olamaz. Örneğin yağ ve yemek lekeleri koltuğunuzun kumaşına zarar vererek, koltuğunuzun ömrünü kısaltmış olur. Ayrıca koltuğunuzun temizliği düzenli bir şekilde yapılmazsa ortaya çıkan kir ve toz alerjik hastalıklara yol açarak sağlığınızı kötü yönde etkiler.

Aynı şekilde bireyler koltuk temizliğini kendileri yapmaya çalıştığında da çeşitli sorunlar ortaya çıkabilir. Örneğin temizlikte kullandığınız kimyasal temizlik malzemeleri hem koltuğunuzun kumaşını daha kötü bir hale sokacak hem de ortaya çıkan hava; astım, kronik nefes darlığı vb. gibi sorunlara yol açacaktır. İnsanlar koltuklarını kendi yöntemleri ile temizlediğinde koltuğun tamamen temizlendiğini sanırlar. Her ne kadar temizlik yapılsa dahi koltuk kirlerinin içlerinde biriken kir ve lekelerin insan gücü ile temizlenmesi pek de mümkün olmayan bir durumdur.

Koltuk temizliği için koltuk kumaşına özel malzemeler kullanılmalı ve bu temizlik malzemeleri koltuğunuzun en dip bölgelerine kadar işlenmelidir. Bu nedenle yüksek güce sahip olan çeşitli makinalardan yardım alınır. Koltuk temizliği yapılırken ortamın hijyenli olmasında dikkat edilmesi gerekir. Aksi taktirde temizlik sırasında kullanılan kimyasal maddeleri solumanız sağlığınız için çok risklidir.

Koltuk kuruma süreleri uzun sürebilir. Ancak firmamızın sağladığı özel yöntemler ile kuruma sürelerini minimum seviyeye indirerek, koltuklarınızın teslimatını hızlı bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Bu işlemler sırasında koltuk kılıflarınız hızlı bir şekilde kuruma gerçekleştirse de koltuğun alt tarafında kalan süngerler kurumayı geciktirebilir. Kuruma sırasında güçlü vakum makineleri kullanılarak kuruma işlemleri hızlandırılır.

Koltuk yıkama Ne Sıklıkla Yapılmalıdır?

Koltuk yıkama Ne Sıklıkla Yapılmalıdır_

Koltuklarınızın temizliğini düzenli olarak yaptırmak hem sizin sağlığınız hem de ortamın hijyeniği açısından oldukça önemlidir. Koltuk temizliğinizi profesyonel bir servise yaptırarak, koltuğunuzun derinlemesine temiz olmasını sağlayabilirsiniz. Ancak birçok insan koltuk temizliğini ne sıklıkla yapacağı hakkında bilgi sahibi değildir. Peki koltuk temizliği ne sıklıkla yapılır?

Koltuk yıkama işlemi koltuğunuzun ne sıklıkla kullanıldığına bağlı olarak değişen bir durumdur. Örneğin koltuğunuz hava almayan ve kumaş kalitesi düşük olan bir koltuksa bu süreç 3 ayda bir olmalıdır. Ancak koltuğunuz kaliteli kumaşa sahip ve hava alan bir bölgede ise yılda 2 kez yıkatmanız ideal olacaktır.

Call Now ButtonHemen Arayın
Open chat